Ρητορικοί Αγώνες Γυμνασίου

Στις 28 και 29 Απριλίου, έγιναν στο 2ο Πειραματικό Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης οι Αγώνες Ρητορικής στους οποίους συμμετείχαν 24 σχολεία του νομού Θεσσαλονίκης. Το Ανατόλια είχε σημαντικές διακρίσεις με πολλούς μαθητές και μαθήτριες να κατακτούν πρώτες θέσεις. Πιο συγκεκριμένα:

• Την 1η  θέση κατέλαβε η ομάδα της Κυριακής Διόλατζη.
  • Τη 2η θέση κατέλαβε η ομάδα της Αλίκης Στογιάννου .
  • Τη 2η θέση καλύτερου ομιλητή (σε σύνολο 72 ομιλητών) κατέκτησε ο μαθητής Ποδιώτης Παναγιώτης.

Στους αγώνες πήραν μέρος κατακτώντας μία θέση στην πρώτη δεκάδα οι εξής μαθητές: Έφη Βαλαβάνη, Μελίνα Μόσχου, Αναστασία Οικονόμου και Αλεξάνδρα Τσιτσιλιάνου.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους!